Kdo jsem

¡Hola chicos! Jmenuju se Petra Benešová, a přestože spokojeně žiju v Praze, moje srdce si získalo i jižní Španělsko – Andalusie.

Moc ráda tam jezdím a pozoruju španělský cvrkot. Baví mě dohledávat si doplňující informace, zkoušet španělské recepty, vylepšovat si španělštinu, sledovat filmy a číst knihy se Španělskem v hlavní roli. A taky to pak všechno sepisovat a sdílet s vámi tady na stránkách, v newsletterech, na sítích…

Petra Benešová

Cestování má mnoho podob, od houbaření po zdolávání velehor. Mě fascinuje běžný život a potřebuju ho zkoumat ze všech možných úhlů. Zajímá mě, jak se místní lidé chovají, jak vypadají, jak spolu komunikují, co jedí. Co je tam běžné a normální, jak co funguje.

Na první pohled to vypadá, že jenom relaxuju nebo lelkuju, ale ve skutečnosti nepřetržitě a soustředěně „zpracovávám vjemy“. Nemůžu si pomoct. 😀

Jak to začalo

Na začátku roku 2022 jsem si po mnoha letech různých administrativních a organizačních prací prošla určitým vyhořením. Rozhodla jsem se dát si pauzu a konečně žít a užívat si krásy a radosti života naplno a svobodně hned. Takže jsme na několik týdnů odjeli do Andalusie a mě začaly napadat nové možnosti, směr dalších aktivit. Došlo mi, že sepisovat zážitky, dohledávat informace a transformovat všechno do podoby, která by někoho mohla oslovit, je přesně to, čemu se chci intenzivně věnovat.

Proč zrovna Andalusie

Petra Benešová

V Andalusii mám pohromadě všechno, co potřebuju a co mi někdy chybí v Praze. Kombinace slunce-moře-památky-palmy ve mně vytváří pocit maximální spokojenosti, a snazší orientace v rámci evropské civilizace zase pocit klidu.

Nejezdím jenom do Andalusie, ale díky Andalusii přišel celý ten nápad na svět. A nějak se mi tam podařilo nahlédnout víc pod pokličku, takže se mi o tom dobře píše. A je mi tam tak dobře, že se vždycky hned těším na další cestu! 😀


Píšu o tom, co sama hledám, když se na cestu chystám nebo když na nějakou cestu vzpomínám. Pojďte se mrknout na články na blogu, jsou 100% autentické.


Ať už se teď do Španělska chystáte nebo ne, nechte se inspirovat jeho kouzlem. Přihlaste se k odběru novinek a získejte pravidelné aktuality, recepty, tipy na knihy či filmy, kvízy, nápady na dovolenou, zajímavosti o Španělsku, pozvánky na kulturní akce v ČR. Všechno souvisí se Španělskem a všechno se dá využít i doma.

Pro další fotky navštivte Instagram tudy.

Instagram andalunica

Pro střípky ze zákulisí blogu navštivte Facebook tudy.

Facebook andalunica

Přejít nahoru